Jubileusz Szlachetnej Paczki w naszej szkole
To już piąty raz dzięki działaniu całej społeczności ZSNr1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wybrana przez nas rodzina spędzi nadchodzące święta w atmosferze szczęścia. To Wasza zasługa!!! W dość krótkim czasie uczniowie, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele szkoły zgromadzili środki chemiczne oraz finansowe, które zaspokoiły najważniejsze potrzeby pani Ewy i jej członków rodziny. To jeszcze nie koniec naszej pomocy. Dyrekcja ZSNr1 we współpracy z właścicielami przedsiębiorstw działających na terenie Sokołowa Podlaskiego, chce zakupić rodzinie pralkę automatyczną i farby do odmalowania ścian domu. Okazało się bowiem, że rodzina ta ma większe potrzeby, niż wpisane w kwestionariuszu Szlachetnej Paczki.
Stop przemocy!!!
Dnia, 29.11.2018r. odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielką KPP p. Dominiką Rozbicką i psychologiem z CPSu p. Anną Kot.
Tematem spotkania była przemoc i agresja zarówno między rówieśnicza jak i domowa. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o przejawach i konsekwencjach stosowania przemocy zarówno ze strony prawnej jak i psychologicznej. Dowidzieli się także gdzie mogą szukać pomocy i jak bronić się przed potencjalnym oprawcą a także czym różni się agresja od przemocy. Mając na względzie specyfikę czasów w jakich żyjemy psychoedukacja młodzieży z zakresu szeroko rozumianej przemocy i agresji jest bardzo ważna i stanowi jeden z elementów profilaktyki.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
W dniu 4 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Najlepszym uczniom z terenu działania Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie stypendia wręczyli: Pani Dorota Skrzypek Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pan Adam Skup Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Pan Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce oraz przedstawiciele organów prowadzących szkoły.
V EDYCJA DYKTANDA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
13.12.2018r. (czwartek) o godz. 9.40. w sali 103 odbędzię się V edycja dyktanda z języka angielskiego. Wszyscy chętni uczniowie mogą zgłaszać się do nauczycieli języka angielskiego do środy 12.12.2018r.
L OLIMPIADA JĘZYKA ROSYJSKIEGO
Dnia 06.12.2018r. odbyła się L Olimpiada Języka Rosyjskiego, zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Oimpiady jest popularyzowanie praktycznej znajomości języka rosyjskiego jako jednego z języków o znaczeniu międzynarodowym, oraz kształtowanie zainteresowania uczniów dorobkiem kulturowym i cywilizacyjnym Rosji i Polski ze szczególnym uwzględnieniem literatury, sztuki, historii, geografii i polityki, a także umiejętności przekazania w języku rosyjskim powyższych treści w odniesieniu do Polski. Udział w Olimpiadzie stwarza także okazję do realizacji co najmniej jeszcze jednego celu – wychowawczego. Uczestnicy tego szlachetnego współzawodnictwa mogą obiektywnie sprawdzić swoje możliwości i swój charakter wśród równych sobie nauczyć się zdrowej i szlachetnej rywalizacji.
Dzień Patrona Szkoły
,,Krzysztof Kamil Baczyński- żołnierz, poeta, czasu kurz”
6. grudnia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 uczcili pamięć patrona szkoły- Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W świetlicy szkolnej zorganizowano spotkanie dla uczniów klas I, którzy tego dnia wystąpili w strojach galowych. Uczniów powitała dyrektor szkoły pani Małgorzata Baranowska, która podkreśliła wagę uroczystości. Prowadzący- Joanna Dekaban z kl. III e i Kamil Wasik z kl. IV j przypomnieli najważniejsze elementy życiorysu twórcy. Wiktoria Małkowska z kl. III e przedstawiła wizję poetycką Wisławy Szymborskiej ,,W biały dzień”. Zebrani mogli obejrzeć wyróżnioną prezentację multimedialną oraz podziwiać prace plastyczne poświęcone patronowi. Następnie odbył się Konkurs Recytatorski. Wiersze poety zaprezentowali:
Konkurs z okazji roku Zbigniewa Herberta
29 listopada z okazji roku Z. Herberta odbył się konkurs pt. "Herbert – znany i nieznany". Miał on formę testową i sprawdzał wiedzę z życia i twórczości poety. Składał się z dwóch części – pierwsza dotyczyła życia poety, druga – jego twórczości. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta, popularyzowanie dorobku poety, rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania poezją współczesną, zwrócenie uwagi na wartości uniwersalne zawarte w twórczości poety i włączenie się w obchody Roku Herberta.
I miejsce dla Elizy Księżopolskiej w Międzyszkolnym Konkursie Powiatowym „100 rocznica niepodległości w moich oczach”
4 grudnia 2018roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „100 rocznica niepodległości w moich oczach”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Bibliotekę Pedagogiczną w Sokołowie Podlaskim.
Wśród zwycięzców znalazła się Eliza Księżopolska, uczennica klasy 4h,, która zajęła I miejsce w kategorii wiekowej: szkoły średnie i dorośli. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia!
Przyczyń się do tego, aby i inni mogli przeżywać go radośnie :)
Podziel się z potrzebującymi produktami żywnościowymi z długim terminem ważności (np. konserwy, słodycze, herbata, kawa itp.)
Liczy się każdy dar!
Zbiórkę produktów prowadzą :
H. Chojecka, I. Malinowska, U. Mielniczuk, M. Stelmach, M. Winczaruk
Składanie serwet papierowych w techniku ekonomiście w ramach innowacji asystencko-sekretarskiej
W ramach innowacji asystencko – sekretarskiej realizowanej w klasie drugiej w zawodzie technik ekonomista uczniowie poznali zasady składania serwet. Jest to wiedza przydatna podczas dekorowania stołu na wszelkie uroczystości. Odświętny stół powinien mieć odpowiednią oprawę. Nie chodzi tu jedynie o elegancką zastawę czy inne ozdoby, jak świece, stroiki, figurki czy kwiaty. Również odpowiednie ułożenie serwetek na stole ma znaczenie i może zupełnie zmienić wygląd stołu. Wzorów, w które można układać serwetki, jest bardzo dużo, jak chociażby wachlarze, kieszeń czy gwiazdy.
Kolejne sukcesy naszych uczniów na międzyszkolnych zawodach strzeleckich
Na strzelnicy klubu strzeleckiego „SOKÓŁ” w Sokołowie Podlaskim w dniu 28 listopada 2018 roku odbyły się zawody strzeleckie dla szkół z terenu Powiatu Sokołowskiego. Zawodnicy brali udział drużynowo i indywidualnie w dwóch konkurencjach strzeleckich: karabin sportowy i pistolet. Drużynowo zawody odbyły się z karabinka sportowego, z którego chłopcy i dziewczęta rywalizowali indywidualnie ; natomiast z pistoletu zawody odbywały się tylko indywidualnie dla dziewcząt i chłopców. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięło w niej udział 52 osoby w karabinku i 40 osób w pistolecie. Gospodarzem zawodów z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę był prezes klubu „SOKÓŁ” Piotr Adamczuk, który zapewnił uczestnikom ciepłe napoje, herbatę ,kawę i ciastka.
Konkurs z języka angielskiego
Dnia 26 listopada w naszej szkole dla chętnych uczniów odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Pytania, zarówno otwarte jak i wielokrotnego wyboru, dotyczyły treści związanych z polityką, geografią, historią, kulinariami i tradycjami Zjednoczonego Królestwa. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Wszyscy uczniowie to uczniowie klas pierwszych liceum i technikum. Zwycięzcy zostali nagrodzeni.
SPEDYTORZY I LOGISTYCY NA PRAKTYCZNEJ LEKCJI W ZUS
W dniu 28 listopada klasa IV s uczestniczyła w lekcji praktycznej w ZUS dotyczącej prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Na spotkaniu poruszono tematykę ubezpieczeń społecznych oraz formalności związanych ze zgłoszeniem do ubezpieczenia przedsiębiorcy i opłacania składek wynikających z przepisów prawa. Omówione zostały ogólne zasady wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych (deklaracji ZUS) oraz nowoczesne formy i narzędzia komunikowania się płatników składek z ZUS-em ( Platforma Usług Elektronicznych PUE).
Zajęcia z języka rosyjskiego "Ковёр в пушке или не такой язык страшен..."
23 listopada 2018 roku młodzież z klas: 1a, 1b, 1j, 2a w ramach kontynuacji współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach uczestniczyła w zajęciach z języka rosyjskiego prowadzonych przez absolwentkę naszej szkoły dr Aldonę Borkowską – pracownika naukowego UPH. Zajęcia dotyczyły słów w języku rosyjskim podobnie brzmiących jak w języku polskim, ale mających inne znaczenie. Wyrazy, które często mylą uczniowie.
WYKŁAD Z JĘZYKA POLSKIEGO
„Geniusz poetycki starożytnych Greków (…)
Stworzył(…) dramat, najwspanialszy twór w krainie piękna…”
F. Terlikowski
23 listopada 2018 roku grupa chętnych uczniów z klas: Ia, Ib i Ij uczestniczyła w zajęciach akademickich z języka polskiego na UPH w Siedlcach. Wykład prowadził dr hab. Roman Bobryk – literaturoznawca.
Zajęcia laboratoryjne na UPH w Siedlcach
Dnia 23 listopada klasa IIIA udała się na zajęcia laboratoryjne, które odbyły się w Instytucie Chemii na UPH w Siedlcach. Uczniowie mieli okazję samodzielnie wykonać kilka ciekawych doświadczeń dotyczących alkoholi i fenoli. Zajęcia pomogły rozwinąć umiejętności związane z samodzielnym przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych, interpretacja wyników doświadczeń i formułowanie wniosków na podstawie obserwacji. Uczniowie będą mieli możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności do lepszego zrozumienia wiedzy z zakresu chemii organicznej. Zajęcia laboratoryjne uwrażliwiły uczniów na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, co przyda się w życiu zawodowym i codziennym. Po zajęciach uczniowie udali się do Diecezjalnego muzeum na wystawę ARS Sacra El Greca, mieli okazję ujrzeć dzieła takie jak; Ukrzyżowanie czy Św. Weronika z chustą.
ZASADY SAVOIR - VIVRE W TECHNIKU EKONOMIŚCIE W RAMACH INNOWACJI ASYSTENCKO - SEKRETARSKIEJ
W ramach innowacji asystencko – sekretarskiej realizowanej w klasie drugiej w zawodzie technik ekonomista rozpoczynamy cykl lekcji dotyczący obsługi gościa i zasad savoir – vivre przy stole. Podczas dzisiejszej lekcji uczniowie nabyli wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą ogólnych zasad układania zastawy stołowej i sztućców oraz obsługi gościa w biznesie. Lekcję są realizowane pod kierunkiem Anety Rosochackiej.
Wolontariusze dla Niepodległej
11 listopada od wczesnych godzin porannych wolontariusze z naszej szkoły pracowali przy organizacji Biegu Niepodległości , wspierając działania OSiR.
Bardzo dziękujemy Klaudii Ornoch, Weronice Jurek, Emilii Jakubik, Weronice Rozwadowskiej, Angelice Sikorze, Patrycji Dębskiej, Marcie Drzewińskiej, Marysi Kaczmarczyk, Ani Turos, Darii Tomasiuk i Mateuszowi Zdunowi za godne reprezentowanie naszej szkoły w miejskich obchodach 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kierunki kształcenia
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami na temat kierunków oferowanych przez naszą szkołę :)- Oddział przygotowania wojskowego - technik logistyk - technik pojazdów samochodowych
- Pokaż
- Technik reklamy
- Pokaż
- Technik ekonomista
- Pokaż
- Technik hotelarstwa
- Pokaż
- Technik informatyk
- Pokaż
- Technik logistyk
- Pokaż
- Technik pojazdów samochodowych
- Pokaż
- LO o profilu medyczno-sportowym
- Pokaż
- LO o profilu policyjno-strażackim
- Pokaż
- Branżowa szkoła I stopnia - wielozawodowa
- Pokaż