• Wolontariusze już w akcji!

• Nasi Wolontariusze, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego,  w niedzielę 1 września 2024 roku  pomagali przy obsłudze VII Sokołowskiej RUNdy.  Akcja rozpoczęła się od wczesnych godzin porannych. Uczniowie przygotowali i zabezpieczyli  trasy biegowe,  pracowali przy rejestracji uczestników oraz przy wręczaniu medali i nagród. Za swoją działalność otrzymali certyfikaty oraz słowa uznania od organizatorów. W przedsięwzięciu udział wzięli: Wiktoria Wojewódzka  5 H, Natalia Solczak  5H, Sylwia Kosowska 4F, Gabriela Wojewódzka 4F, Jakub Paczóski 3J, Stanisław Puścian 3J. Dziękujemy naszym Wolontariuszom za ich zaangażowanie i poświęcony czas.

• UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2024 / 2025 W ZESPOLE SZKÓŁ NR1 IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W SOKOŁOWIE PODLASKIM

• W dzisiejszym dniu, po ponad dwumiesięcznym okresie wakacyjnym, spotkaliśmy się ponownie, pełni  entuzjazmu w murach naszej szkoły na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024 / 2025. Otwarcia uroczystości w Zespole Szkół Nr 1 dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska. Powitała wszystkich zebranych Gości – Pana Zbigniewa Czerkasa – Wicestarostę Sokołowskiego, Pana Macieja Osińskiego - Członka Zarządu Powiatu Sokołowskiego, Pana Jacka Odziemczyka - Radnego Powiatu Sokołowskiego, Panią Monikę Skibińską - Przewodniczącą Rady Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli, wszystkich pracowników Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego, i  Uczniów, dla których ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w całym roku.

W czasie uroczystości przyszedł moment, by uczcić 85. Rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła pod pomnikiem pamięci ofiar II wojny światowej „ Nigdy więcej”.

W niezwykle podniosłej atmosferze, tradycyjnie już, jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Uczniowie przed Pocztem Sztandarowym ślubowali: dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i  wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska i Pan Wicedyrektor  Piotr Adamczuk wręczyli  stopnie kadeckie Przewodniczącej  klasy II F Wiktorii Salach dla uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny "Szara Band".

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość. Dziękujemy przybyłym Gościom, i życzymy  w nowym roku szkolnym owocnej pracy zawodowej,  zaś uczniom i nauczycielom - wytrwałości, pasji i satysfakcji z podejmowanych działań.