• Aktualności

• 233. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• Z okazji 233. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja młodzież reprezentująca Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 wzięła udział w uroczystych obchodach upamiętniających to wydarzenie. Uroczystość rozpoczęto o godz. 12.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP. Po nabożeństwie uczestnicy, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji Sokołowa Podlaskiego wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. Złożono kwiaty pod  pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej i struktur poakowskich Obwodu Sokołów Podlaski, obeliskiem ku czci ks. Stanisława Brzóski, pod figurą Św. Rocha, patrona miasta. Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pani Beata Pękała uroczyście złożyła kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku Adama Mickiewicza.

• Kolejny sukces strzelców naszej szkoły!

• 30 kwietnia 2024 roku na strzelnicy ZKS Warszawa odbyły się finały wojewódzkie  LXIII Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety - 2024". W tych zawodach brali udział uczniowie, którzy wygrali wcześniej eliminacje rejonowe. W tym roku, zgłosiła się rekordowa liczba drużyn, dlatego finały wojewódzkie Mazowsza odbyły się równolegle w Warszawie i Płocku. Ogółem wystartowało 64 drużyny i tylko zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców jadą na finały. Obie nasze drużyny zajęły miejsca na podium. a chłopcy po raz 6 z rzędu wygrywając zawody wojewódzkie pojadą reprezentując Mazowsze na mistrzostwach Polski.
              W kategorii dziewcząt indywidualnie wygrała nasza uczennica Julia Plewa, która razem z Julią Bujalską i Mają Machniewską zajęły III miejsce drużynowo. W kategorii chłopców indywidualnie Rafał Socik zajął II miejsce, Adam Kamiński III miejsce i razem z Kacprem Adamczykiem drużynowo zajęli I miejsce. Trenerami naszych strzelców są Mieczysław Bogaj i Piotr Adamczuk. Nasi uczniowie na co dzień trenują w szkolnym klubie strzeleckim oraz w klubie KSS "Sokół",  a do zawodów trenowali na 50 metrowej strzelnicy w KSS "Dragon" w Siedlcach.