Serdecznie zapraszamy na spotkanie Wychowawców klas I z Uczniami w piątek, tj. 1 września o godz. 10.00.
Spotkanie klas pierwszych z wychowawcami
Uroczyste zakończenie roku szkolonego 2022/2023
Dnia 23 czerwca 2023r. zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole kończący rok szkolny 2022/2023. Oficjalnie rozpoczynamy wakacje. Właśnie tego dnia wręczono uczniom świadectwa i nagrody, życząc bezpiecznych i udanych wakacji.
Uroczystość zakończenia rozpoczęła się od części oficjalnej tj. wprowadzenia sztandaru szkoły i zaśpiewania hymnu Polski.
Dyrektor szkoły Małgorzata Baranowska powitała zaproszonych gości oraz podziękowała całej społeczności szkolnej oraz wszystkim pracownikom za pracę w tym roku szkolnym. Życzenia przekazała również, Starosta Sokołowski pani Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego pan Jacek Odziemczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Adamczyk. Pani Dyrektor odczytała również list od Senatora Waldemara Kraski na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023. Następnie wręczono świadectwa z czerwonym paskiem za najlepsze wyniki w nauce, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne.
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023 wręczone zostały trofea dla najlepszych strzelców w Zawodach Strzeleckich Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego. Ponadto 21 uczniom z klasy o profilu Policyjnym i Wojskowym wręczono państwowe uprawnienia strzeleckie nadawane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Dla uczniów którzy w roku szkolnym 2022/2023 godnie reprezentowali w mundurach szkołę i Powiat Sokołowski przekazane zostały nagrody rzeczowe.
Imprezę uświetnił występem muzycznym zespół " Szara Band".
14
Podziękowanie za udział w akcji Odkręcone Pomaganie
zanowni Państwo,
Wraz z ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego 2022/2023 pragnę podziękować za włączenie się w zorganizowaną przeze mnie akcję zbierania plastikowych zakrętek/nakrętek na rzecz mojej protezy.
W ramach wdzięczności i pozostawienia symbolicznej pamiątki przekazuję w wersji elektronicznej przygotowane podziękowanie, a w najbliższych dniach dostarczę pocztą tradycyjną wydrukowane w wersji papierowej. Niestety z powodu mojej aktywności zawodowej i braku możliwości uzyskania dnia wolnego od pracy nie jestem w stanie dotrzeć do Państwa Szkoły osobiście z podziękowaniem.
Z wyrazami ogromnej wdzięczności i radości,
Sylwia Łopacka
List Starosty Sokołowskiego Pani Elżbiety Sadowskiej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023
List Senatora Waldemara Kraski na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023
SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT - podsumowanie rocznej pracy
W roku szkolnym 2022/2023 udało się nam zrealizować wiele działań: wolontariat w schronisku (opieka nad psiakami oraz prace porządkowe), zbiórka karmy dla kotów, zbiórka pieniężna oraz zakup budy i podestów dla psiaków ze schroniska, dokarmianie ptactwa w okresie zimy, akcje i pogadanki z opiekunem Panią Dorotą Odziemczyk, propagujące adopcje zwierząt i odpowiedzialne ich traktowanie.
Wolontariusz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt musi wiedzieć, jaki sens ma jego praca, bo chcąc pomagać zwierzętom nie wystarczy tylko mówić, trzeba też działać! Najlepszym motywatorem do działania w wolontariacie i potrzebie pomocy słabszym jest - dobre serce! Tylko tyle lub aż tyle! Taką cechę na pewno posiadają członkowie SKPZ. Wolontariat rozbudza empatię, kreatywność, wrażliwość na potrzeby zwierząt, a także otwartość na drugiego człowieka. Zaprasza w szeregi każdego ucznia dla którego los zwierząt nie jest obojętny.
Jakub Prokopczuk (4hp)
Sekretarz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt
01 LIPCA - DZIEŃ PSA
Dnia 07 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Ta data nie jest przypadkowa,bo wtedy właśnie do schronisk trafia najwięcej zwierząt.Ludzie wyjeżdżając na wakacje porzucają swoje pociechy tylko dlatego,że nie mogą ich zabrać ze sobą. Urlop nie zwalnia nas z obowiązku dbania o naszego czworonoga.Te święto ma na celu uświadomienie nam,że takie rzeczy są niedopuszczalne! Tego dnia warto więc spędzić więcej czasu ze swoim pupilem. Pójść na dłuższy spacer, kupić mu przysmaki czy nową zabawkę. Dla osób, które nie mają zwierzęcia, może to dobra okazja, by odwiedzić schronisko i adaptować psa? Czworonogi to nasi wierni przyjaciele,którzy nauczą nas prawdziwej miłości i odpowiedzialności. Poprawiają nam też zawsze humory - kto pierwszy się z nami wita jak wracamy po długim dniu? Naszych czworonożnych przyjaciół trzeba traktować dobrze nie tylko w te święto,ale i na co dzień - pamiętajmy,że zwierzęta to nie zabawki i nie można ich wyrzucać gdy nam zawadzają.
W okresie wakacyjnym pamiętajmy też o stałym zaopatrzeniu naszych czworonogów w wodę,aby pomóc im w upalne dni.
Opracowała:
Julia Rzeska (4hp)
Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt
Udział logistyków w wykładzie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu
W dniu 2 czerwca 2023r. odbyło się wirtualne spotkanie z cyklu Oblicza logistyki nt. „Opakowania w logistyce. Co o nich wiemy. Co wiedzieć powinniśmy?”, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W wykładzie wzięli udział uczniowie klas: 1F, 4Fp i 3F technikum logistycznego.
Podczas webinaru uczniowie wysłuchali wykładów na temat:
- „Rola opakowań w logistyce i ich wpływ na realizację funkcji logistycznych”,
- „Potrzeby racjonalnej gospodarki opakowaniami”,
- „e-Pack – inteligentne opakowanie zwrotne dedykowane dla branży e-commerce.”.
Uczniowie klasy IVFg: Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka reprezentowali województwo mazowieckie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”
5 czerwca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka zmagali się z zadaniami z zakresu logistyki miejskiej podczas etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 10 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.
Zgodnie z regulaminem konkursu III etap składał się z dwóch części:
Część I: Studium przypadku: rozwiązywanie zadania w czasie 45 minut o tematyce
Logistyka miejska (cele i zadania logistyki miejskiej; przepływ osób i ładunków przez miasto; nowoczesne rozwiązania i koncepcje w logistyce miejskiej; smart city).
Część II: Prezentacja multimedialna: przygotowana przez uczniów i prezentowana przed jury na temat: Co to jest „inteligencja miast”?
Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy podejmowania mądrych decyzji i konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów życiowych.
Opiekun: Izabela Malinowska
Podziękowanie dla Dany Zawadzkiej
"Opowieść z magicznego lasu", czyli bajkowo, zjawiskowo i na wesoło „Sposób na Teatr” dla dzieci
Wspaniały i niezapomniany występ!!! Czterdzieści minut w świecie magii oraz przecudownej zabawy!!! Jak zwykle młodzi i utalentowani aktorzy z naszej szkoły nie zawiedli małych widzów i swoimi przepięknymi występami 12 i 13 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury podbili serca około tysięcznej publiczności z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. A swoją obecnością zaszczycili nas: Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół Salezjańskich, "Kolorowe Kredki", Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 5, Zespół Oświatowy w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa w Niecieczy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6. Udział w tak niecodziennym i edukacyjnym widowisku zatytułowanym „Opowieść z magicznego lasu” był zjawiskową ucztą teatralną, gdyż opowieść o poszukiwaniach babci Czerwonego Kapturka, wilku, który uwielbia wegetariańską kuchnię czy Śnieżce marzącej o idealnym księciu, miała na celu wzbudzenie w młodym odbiorcy poczucia tolerancji, szacunku i akceptacji dla ludzkiej odmienności. W spektaklu nie zabrakło profesjonalnej gry aktorskiej, etiudy tanecznej, akrobatyki, dobrej muzyki, przepięknej scenografii, kolorowych i zabawnych strojów czy mistrzowskiej jazdy na rolkach. To wszystko dla cudownej publiczności - która brała czynny udział w przedstawieniu tańcząc i bawiąc się wraz z bohaterami bajek - przygotowali jakże wspaniali i bezkonkurencyjni aktorzy ze szkolnej grupy teatralnej „Sposób na Teatr”: Eliza Chomać, Dobrusia Mosiej, Julia Ryć, Dominik Giedrojć, Michał Kałuski, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Paczóski, Jakub Prokopczuk, Staś Puścian, Michał Rydzewski oraz pani Agnieszka Pachołowska, pani Karolina Zalewska, pan Adam Borowy.
Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły oraz Dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury za pomoc w realizacji naszego widowiska.
81
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025"
Technikum Nr 1
w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim
otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego pod nazwą
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”,
kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych w łącznej wysokości 12 000,00 zł.
Prócz kwoty dofinansowania organ prowadzący zapewnieni także wkład własny w wysokości 20% kosztów realizacji zadania objętego programem.
W ramach programu szkoła zyska nowe książki do bibliotek, w tym lektury, nowości wydawnicze i pozycje z zakresu najnowszej historii Polski oraz elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.
Nasi informatycy medalistami Mistrzostw Polski w programowaniu robotów
Zespół naszej szkoły w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski, po wygraniu zawodów lokalnych i regionalnych, zdobył III miejsce w III Ogólnopolskich Zawodach Projektowych, które odbyły się w dniach: 20.05.2023 - 21.05.2023 r. na Politechnice Łódzkiej. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 40 tys. uczniów z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 15 zespołów reprezentujących Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa oraz reprezentowaną przez naszą drużynę Politechnikę Warszawską. Głównymi celami zawodów jest rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce oraz rozwój umiejętności pracy w zespole.
Opiekun zespołu Janusz Burzyński
23
26 MAJA DZIEŃ MATKI
Z okazji Twojego Święta Najdroższa Mamo!
Dziękuję Ci za to,
Że dopasowujesz swoje życie do mojego.
Dziękuję za poczucie,
Że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego,
Niż nasza miłość.
Dzięki Tobie czuję się
Potrzebnym i wartościowym człowiekiem.
Dziękuję Ci za to, że jesteś…
DZIECI ZAMOJSZCZYZNY
„Dzieci, które przeżyły piekło wysiedleń, rozłąkę z rodzicami, musiały przedwcześnie dorosnąć. Tamte traumatyczne doświadczenia zostawiły niezatarty ślad w psychice tych ludzi. Niektórzy próbują spisywać wspomnienia, ale są i tacy, którzy nie potrafią o tym mówić”- Beata Kozaczyńska22 maja 2023 uczniowie kl. 3A i kl. 3H uczestniczyli w prelekcji - DZIECI ZAMOJSZCZYZNY - zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Sokołowie Podlaskim. Wprowadzenie do spotkania wygłosiła Pani Elżbieta Lewczuk, część merytoryczną przedstawiła Pani Beata Kozaczyńska, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, autorka licznych artykułów i publikacji dotyczących problematyki martyrologii dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny w okresie okupacji niemieckiej. Przybliżyła uczniom tematykę losów dzieci z Zamojszczyzny oraz ich wysiedleńczej gehenny. Dorota Jastrzębska
Dni Otwarte 30.05.2023
Informacja na temat koncertu pt. „Śladami bohaterów Powstania Styczniowego” (28.05.2023)
W imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej, Powiatu Sokołowskiego, Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia WEST serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert pt. "Śladami bohaterów Powstania Styczniowego. Koncert w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”, będzie nawiązywać zarazem do doniosłej, 160. rocznicy Powstania Styczniowego, jak i do 158. rocznicy śmierci w Sokołowie Podlaskim ostatniego dowódcy Powstania – ks. gen. Stanisława Brzóski, a także jego adiutanta - Franciszka Wilczyńskiego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu także w imieniu patronów medialnych: TVP3 Warszawa, Katolickiego Radia Podlasie, portalu Podlasie24.pl, Wieści Sokołowskich i Życia Sokołowa.pl, a także partnerów organizacyjnych – Sokołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Sokołowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Otwarte, całkowicie bezpłatne wydarzenie odbędzie się 28 maja br. wydarzenia, na scenie plenerowej przy Trawniku Coolturalnym (ul. Wolności 27 w Sokołowie Podlaskim). Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Program koncertu będzie muzyczną opowieścią – aktorzy, wokaliści i muzycy z „Sonanto” rozpoczną ją od utworów nawiązujących do smutnego końca pierwszej Rzeczypospolitej, później do dramatycznych prób przywrócenia państwowości w kolejnych dekadach XIX i XX wieku, w tym w szczególności do samego Powstania Styczniowego i jego znaczenia dla dalszych zmagań o niepodległość na przestrzeni kolejnych wieków.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zwiastunem wydarzenia:
Artyści nawiążą do twórczości takich postaci jak Juliusz Słowacki, Franciszek Kniaźnin, Konstanty Gaszyński, Adam Asnyk, Tadeusz Miciński, Mirosław Jezierski, Roman Kołakowski i wielu innych. Zabrzmią m.in. „Pieśń konfederatów barskich” (sł. Juliusz Słowacki, muz. Andrzej Kurylewicz), „Polonez 3 Maja” (Franciszek Dionizy Kniaźnin i Aleksander Rodowski), „Czarna Sukienka” (sł. Konstanty Gaszyński, muz. Zbigniew Preisner), „Miejcie nadzieję" (sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner), „Partyzanckie tango” (sł. autor nieznany, muz. Zbigniew Maciejowski) i wiele innych.
Więcej informacji i materiałów dla mediów:
Stowarzyszenie WEST, tel. +48 668 339 751, biuro@stowarzyszeniewest.pl
Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi
16 maja 2023 roku młodzież klasy 2F i 1B wzięła udział w lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatora Muzeum Treblinka
w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie poświęconej Januszowi Korczakowi. Pani edukator przybliżyła młodzieży życiorys pisarza, pedagoga, lekarza, zaangażowanego w działalność społeczną, uznawanego za prekursora ruchu na rzecz praw dziecka. Kolejnym punktem było wysłuchanie prezentacji na sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Interesująca lekcja zakończona została wspólnym rozwiązaniem quizu, krzyżówki.6
Projekt „From Frames to Games” z e-Twinning
W dniach 27.02.-28.04.202r. uczniowie z klasy 4ap w składzie: Natalia Wójcik, Maja Kur, Julia Matysiak, Sylwia Stelęgowska, Julia Stepnowska i Mateusz Gorczyca wzięli udział w projekcie edukacyjnym „From Frames to Games” z e-Twinning. W trakcie projektu uczniowie zalogowani na platformie ESEP wykonywali w języku angielskim następujące zadania: tworzenie w ramkach informacji o sobie i swoich zainteresowaniach, przygotowanie grafiki do konkursu na logo projektu, wywiad z rodzicami i krewnymi dotyczący gier, tworzenie książeczki elektronicznej, opracowanie gry za pomocą narzędzi cyfrowych.
Uczestnictwo w projekcie przyczyniło się do podniesienia kompetencji językowych młodzieży – komunikacji w języku obcym oraz wzrostu świadomości korzystania z technologii IT. Dzięki współpracy w międzynarodowym zespole, uczniowie mieli możliwość poznania tematyki gier popularnych w innych krajach oraz rozwijania swojej kreatywności i przedsiębiorczości, a także krytycznego myślenia. W projekcie wzięło udział 18 szkół z Polski oraz 5 z zagranicy. Inicjatywa realizowana przez nauczyciela p. D.Odziemczyk
Pożegnanie klas maturalnych
28 kwietnia 2023r. w hali sportowej ZS Nr1 odbyło się pożegnanie klas maturalnych. W tak szczególnej i wyjątkowej uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Dyrektor ZS Nr 1- pani Małgorzata Baranowska, która przypomniała sukcesy edukacyjne i sportowe młodzieży oraz odczytała list senatora Waldemara Kraski skierowany do tegorocznych absolwentów. Podczas uroczystości głos zabrali: pan Jacek Odziemczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego, pani Beata Maseko - wychowawca klasy IV Bp, Kacper Kopa – przedstawiciel klas przedmaturalnych, Natalia Gawrysiuk – tegoroczna absolwentka. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, a także wręczono nagrody książkowe za wysokie wyniki nauczania. Przedstawiciele klas przedmaturalnych obdarowali absolwentów drobnymi upominkami. Uroczystość swoim występem uświetnił szkolny zespół muzyczny „Szara band”. Akademię prowadzili: Julia Ryć i Kacper Baliński.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze38
232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających to wydarzenie.
Uroczystość rozpoczęto o godz. 12.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP. Po nabożeństwie uczestnicy, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji Sokołowa Podlaskiego wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. Złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy podziemia niepodległościowego, obeliskiem ku czci ks. Stanisława Brzóski, pod figurą Św. Rocha - patrona miasta oraz pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku Adama Mickiewicza.14
List do maturzystów od Prezydenta Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
Kolejne finały Województwa Mazowieckiego w Srebrnych Muszkietach wygrane
Młodzież Zespołu Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim szósty rok z rzędu wygrała finały Województwa Mazowieckiego w srebnych Muszkietach.
Jedziemy na finały ogólnopolskie!!!
22
Uroczystość z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia 2023r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby przypomnieć znaczenie Konstytucji 3 Maja - najwybitniejszego dzieła polskiego oświecenia, uczniowie klasy 2A zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Patriotyczne wiersze oraz pieśni wykonane przez młodzież na pewno zapadły w pamięć widowni, pokazały też, że dobro ojczyzny jest najważniejsze w każdej epoce.
Uroczystość przygotowały: pani Renata Romańczuk, p. Maryla Bielińska, p. Joanna Borkowska i p. Monika Sawicka. Prowadzili ją uczniowie klasy 2a: Julia Machniewska i Eryk Roszuk, wiersze prezentowali również uczniowie klasy 2A: Natalia Kursa, Paulina Tararuj, Michał Kowalczyk, Oskar Rosak, Maciej Sosna, a opiekę informatyczną sprawował Aleksander Cydejko z klasy 2A. Dziękujemy.
4
Akcja Krwiodawstwa
W dniu 25 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz honorowych dawców krwi z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 38 osób, oddało krew 32 osoby, pobrano 14,4 litra krwi. Z Zespołu Szkół Nr 1 krew oddało 22 osoby, z LO 4 osoby i z rejonu miasta 6 osób.
Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI a także wszystkim osobom które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.
Mieczysław Bogaj
Ogólnopolska lekcja na temat audytu zorganizowana przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości
25 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 1F wraz z wychowawcą wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online nt. „Zawód audytora bez tajemnic. Kim jest i czym się zajmuje audytor?” zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wykład poprowadził Adam Soliński – Starszy Konsultant w PwC Polska.
Webinar miał na celu wytłumaczenie czym zajmuje się audytor finansowy oraz pokazanie, że to nie tylko praca z rachunkowością. Uczniowie poznali tajniki badania sprawozdania finansowego oraz kilka wskazówek, na co patrzeć w sprawozdaniach finansowych.
Wykład odbył się w ramach godziny wychowawczej i miał na celu wspierać uczniów w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i realizację działań związanych z doradztwem zawodowym.
KOLEJNY SUKCES LOGISTYKÓW
Uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Zuzanna Jakubik i Diana Zawadzka zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka”.
Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 10 zwycięzców wyłonionych spośród 2349 uczniów ze 147 szkół z całego kraju.
Etap III Konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim w dniu 5 czerwca 2023r.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Niech moc logistyki będzie z nami!
Opiekun: Izabela Malinowska
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KOBIETY W BIZNESIE”
W środę 19.04.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs języka angielskiego: „Kobiety w biznesie”. Była to druga edycja cyklu ‘Learn English Through Stories’ - „Women in business”, dotycząca życia i dorobku artystycznego amerykańskiej piosenkarki - Madonny.
Zadanie polegało na rozwiązaniu testu oraz odpowiedzi na pytania otwarte odnoszące się do tekstu czytanego.
Celem konkursu było rozwijanie talentów oraz propagowanie znajomości języka angielskiego - rozumienie tekstu czytanego, umiejętność przetwarzania informacji, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych; jak również możliwość doświadczenia szlachetnego współzawodnictwa i rozwijania ambicji uczniów; a także zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy w zakresie kultury obszarów anglojęzycznych.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas: IVAp, IVHp, IIIi:
1. Bindas Julia kl. IVHp
2. Grzeszek Karolina kl. IVHp
3. Kamińska Aleksandra kl. IVAp
4. Kulikowska Kornelia kl. IVAp
5. Modzelewska Natalia kl. IVAp
6. Pasek Ewa kl. IVAp
7. Patejko Dominika kl. IVAp
8. Prokopczuk Jakub kl. IVHp
9. Resiak Łukasz kl. IIIi
10. Stephan Julia kl. IVHp
11. Waszewski Maciej kl. IIIi
Największą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:
1. Maciej Waszewski kl. IIIi
2. Karolina Grzeszek kl. IVHp
3. Aleksandra Kamińska kl. IVAp
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!
Pielgrzymka maturzystów
W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięli udział w PIELGRZYMCE MATURZYSTÓW na Jasną Górę.
Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji prowadzonych przez obecnych wykładowców , skorzystania z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty. Następnie zorganizowana została specjalna Droga Krzyżowa prowadzona po wałach Jasnogórskiego Sanktuarium.
Całość pielgrzymki zakończyła się uroczystą mszą pontyfikalną, zwieńczoną aktem ofiarowania matury i maturzystów pod opiekę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Narodu Polskiego.
W czasie pielgrzymki uczniowie mieli możliwość podjęcia refleksji nad tematem roli Kościoła w życiu społecznym i prywatnym, a także nad swoją, niedaleką, dorosłą już przyszłością.
2
Nasi informatycy mistrzami regionu w programowaniu robotów!
Dnia 14.04.2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się etap regionalny III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Szymon Kopówka , Filip Skolimowski, Mateusz Grzymała , zajął równie wysokie, 4 miejsce.
Pierwszy z zespołów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 20-21 maja na Politechnice Łódzkiej. Nasi informatycy będą rywalizować z 14 najlepszymi drużynami z kraju.
Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale.
Opiekun zespołów Janusz Burzyński
II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"
17 kwietnia 2023 r. o godzinie 10.00 w Budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie odbył się II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg". Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.
Nasi uczniowie Michał Wojtkowski i Michał Siedlecki reprezentowali szkołę w zawodach II stopnia Olimpiady na etapie wojewódzkim. Wraz ze 166 uczestnikami z województwa mazowieckiego zmagali się z zadaniami testowymi liczącymi 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru w czasie 120 minut.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!2
Uczeń klasy IVFg Maciej Bartosiak reprezentował województwo mazowieckie w Finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej
14 kwietnia 2023 r. uczeń Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak zmagał się z zadaniami z zakresu spedycji i logistyki podczas etapu finałowego VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 30 uczniów biorących udział w olimpiadzie spośród prawie 6500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.
Cieszymy się, iż to właśnie uczeń naszej szkoły był jednym z dwóch reprezentantów województwa mazowieckiego i podlaskiego na finale olimpiady.
Finaliści wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Sopotu już 13 kwietnia 2023 r. i uczestniczyli w wycieczce studyjnej na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, na tereny byłej Stoczni Gdańskiej oraz do Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP. Są to niezwykłe i historyczne miejsca w Gdańsku, z którymi łączą się takie wydarzenia jak strajk sierpniowy, podpisanie porozumień sierpniowych i narodziny SOLIDARNOŚCI.
Maciejowi gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych.
Opiekun: Marta Stelmach
9
Podziękowanie
UDZIAŁ LOGISTYKÓW W II ETAPIE OKRĘGOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA” – EDYCJA 4.0
II etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 odbył się w dniu 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Maria Czarnocka, Zuzanna Jakubik, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Kacper Waszewski, Karol Wycech i Diana Zawadzka.
Przez 60 minut uczestnicy II etapu konkursu rozwiązywali 18 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 6 zadań otwartych z zakresu: podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji oraz produkcji i dystrybucji.
Wyniki II etapu konkursu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2023r.
Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów.
Organizatorami II etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.
„Jak radzić sobie ze stresem na maturze”
Dnia, 4 kwietna odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas maturalnych pt. „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”. Podczas zajęć młodzież nabyła wiadomości teoretyczne z zakresu neuropsychologii jak również praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem zarówno przed jak i podczas egzaminu a także jak przygotować się psychicznie do stresogennych sytuacji. Zajęcia prowadziła psycholog Pani Monika Figler.
III Ogólnopolskie Zawody Projektowe Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Kolejny sukces naszych informatyków.
W dniach 28.02.2023 – 20.03.2023 odbył się lokalny etap III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych. Uczestnicy mieli do wykonania pięć projektów. Do etapu regionalnego, który odbędzie się 14.04.2023 na Politechnice Warszawskiej, awansowało 6 zespołów biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W gronie tych zespołów znalazły się dwa z naszej szkoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Mateusz Grzymała, Filip Skolimowski, Mateusz Kurach, Szymon Kopówka, zajął 6 miejsce.
Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy awansu do finału ogólnopolskiego.
Opiekun zespołów Janusz Burzyński
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY
30 marca 2023r. uczniowie klas: 1F, 1H i 3F wraz z opiekunami: p. Izabelą Malinowską, p. Anną Czarnocką, p. Katarzyną Burzyńską i p. Beatą Jówko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie imprezy znalazł się Park Trampolin – Stacja Grawitacja Warszawa, w którym uczniowie doskonalili swoje umiejętności gimnastyczne, koordynacyjne i sprawnościowe w formie rekreacji i rozrywki pod czujnym okiem znakomitych trenerów.
Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na seans filmowy do kina Helios.
Ostatnią atrakcją wycieczki szkolnej była Niewidzialna Wystawa, która należy do nietuzinkowych wystaw, której się nie ogląda, tylko doświadcza. Młodzież podczas podróży w całkowitej ciemności mogła wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku czy węchu. Uczniowie mogli sobie uzmysłowić, jak to jest być osobą niewidomą czy słabowidzącą.
Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej pracy.
6
Pokaz ratownictwa
W dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja, przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomiW dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja, przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.
12
I i III miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym ZOSP RP na szczeblu wojewódzkim
"Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny
z natury, czuję klimat."W dniu 29 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Eliminacji powiatowych i wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ZOSP RP.Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. W wyniku eliminacji powiatowych do etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowali się następujący uczniowie:
1. Laura Stańska klasa 4Bp
2. Amelia Marciniak klasa 1B
3. Dawid Michalski klasa 1A
4. Sebastian Grzymała klasa 1A
5. Gabriela Bujalska klasa 2F
Zwycięzcami w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego etapu konkursu zostali:
Amelia Marciniak klasa 1B - I miejsce
Dawid Michalski klasa 1A - III miejsce
Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
21
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2023
28.03.2023r. 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX organizowanego przez Naukowy Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą. Uczniowie reprezentowali dwie kategorie wiekowe: grupę Lions - I i II klasa liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz grupę Eagles - klasy III i IV liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz klasy IV techników 4-letnich. Trzymamy kciuki za wyniki!!!
4
XI edycja ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego zorganizowanej przez „OLIMP SCHOOL”.
27 marca do olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej” przystąpiło 11 uczniów:
1. Natalia Kursa – 2 a
2. Michał Siedlecki – 2h
3. Daria Gumiężna – 1b
4. Kacper Lipka - 1j
5. Jakub Paczóski - 1j
6. Tomasz Sawicki - 1j
7. Michał Kałuski - 1j
8. Krzysztof Sadkowski - 1j
9. Kacper Pytlak - 1f
10. Karolina Biernacka - 1f
11. Marcin Sosna - 2i
28 marca do olimpiady z „Życia i twórczości Adama Mickiewicza” przystąpiło 13 uczniów:
1. Katarzyna Trendyk - 3h
2. Emilia Dobrowolska - 3h
3. Julia Ryć - 3a
4. Eliza Chomać - 3a
5. Dobrosława Mosiej - 3a
6. Klaudia Kruk - 3a
7. Klaudia Karczmarek - 3a
8. Julia Plewa - 3a
9. Marcelian Zawadzka - 3a
10. Julia Dobrowolska - 3j
11. Adrian Olszewski - 3j
12. Damian Majewski - 3j
13. Aleksandra Cudna - 4hg
Celem obydwu olimpiad było rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów oraz pobudzanie ich do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z pytań jednokrotnego wyboru oraz poleceń otwartych – razem mogli otrzymać 25 punktów za poprawne rozwiązanie piętnastu zadań.
Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 16 czerwca 2023 r. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy jak najwyższych wyników: „Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości”.
Szkolni koordynatorzy olimpiad:
Pani Milena Nowaszewska
Pani Agnieszka Pachołowska
Udział w Dniach Otwartych UPH
22 marca grupa maturzystów z naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanym prze Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach dniu otwartym. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, specyfiką studiów na wybranych kierunkach i zasadami rekrutacji na studia w nadchodzącym roku akademickim. To spotkanie było też doskonałą okazją, by porozmawiać z wykładowcami i studentami UPH, zobaczyć pracownie i aule, wziąć udział w ciekawych zajęciach, wykładach i warsztatach.
2
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA 4.0”
W dniu 23 marca 2023r. dwunastu uczniów klasy 4Fg brało udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0” przeprowadzonym on-line.
2096 uczniów ze 147 szkół ponadpodstawowych z całej Polski rozwiązywało test składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.
289 uczniów (13,79%) zakwalifikowało się do etapu okręgowego z wynikiem minimum 20 punktów. W grupie tej znalazło się dziesięciu uczniów naszej szkoły.
Drugi etap konkursu odbędzie się 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za ich dalsze zmagania.
Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.
Wycieczka do muzeum
W dniu 22 marca 2023 roku klasa II i wraz z wychowawcą Bożeną Niegowską oraz opiekunami Urszulą Mielniczuk i Joanną Borkowską odbyli wycieczkę do Siedlec . Pierwszym punktem programu było obejrzenie fimu pt: " Shazam! Gniew bogów" w NoveKino Siedlce. Głównym celem wyjazdu była lekcja historii, w innej niż zazwyczaj formie, w murach Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Zajęcia poprowadziła kustosz muzeum, przeprowadzając analizę wybranych dzieł malarskich, odkrywając przed uczestnikami tajniki odczytywania symboliki i przesłania obrazu. Analiza obrazów " Taniec śmierci", portrety trumienne czy " Ekstaza św. Franciszka " EL Greco, umożliwiły uczniom oczami wyobraźni przenieść się w okres XVII-XVIII wieku, poznać zwyczaje ludzi, ich lęki i obawy. Nie zabrakło również posiłku w restauracji MacDonalds i wszyscy w wiosennych nastrojach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.
Akcja „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” - zakończona
ima, a wraz z nią mrozy to okres trudny dla ptactwa. Sikorki, gile, wróble oraz inne ptaszki pod taflą lodu oraz śniegu nie są w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu i są zdane na pomoc człowieka.
W dniach 25.11.2022r.-15.04.2023r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt wzięli udział w akcji polegającej na dokarmianiu ptaków na terenie szkoły. Wolontariusze w parach lub grupach 3 osobowych pełnili tygodniowe lub dwutygodniowe dyżury w trakcie których systematycznie dostarczali pokarm do karmników. W akcji udział wzięli następujący uczniowie: Maja Kur (4ap), Julia Matysiak (4ap), Natalia Wójcik (4ap), Oliwia Odowska (4ap), Dorota Wrzosek (1h), Julia Wójcik (1h), Zuzanna Leszczyńska (1h), Dominika Ostrowska (1h), Alina Tykhinko (2i), Viktoria Khrypkova (2i), Emilia Przywózka (4fp), Katarzyna Trębicka (4fp), Kinga Chmiel (4fp), Magda Zawdzka (4hp), Aleksandra Błońska (4hp), Weronika Chędoska (1h), Małgorzata Buczyńska (2h), Gabriela Czapska (2h), Weronika Świnarska (4ap) pod opieką nauczyciela D. Odziemczyk.
KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.
Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:
- Czym jest oszczędzanie, czym jest inwestowanie, a czym wzięcie kredytu?
- Dlaczego nie ma zysku bez ryzyka i jak ryzykować mądrze?
- Jakie błędy popełniają inni, żebyś Ty nie musiał/a ich popełniać?
Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze
,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)
W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś). Paczki zostały przygotowane przez chętne klasy, indywidualnych uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom, poza wschodnią granicą, godnie przeżyć Święta Wielkanocne.
5
Światowy Dzień Liczby Π
14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji nauczyciele matematyki zaproponowali uczniom nietypową lekcję, przygotowaną przez nich i poświęconą tej ciekawej liczbie. Liczyły się zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Okazało się, że największą pomysłowością i pracowitością wykazała się klasa Ij, która przygotowała plakat oraz przedstawiła prezentację i składający się z 24 pytań quiz. Wszystko oczywiście dotyczyło liczby Π.
Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali docenieni – otrzymali bardzo dobre oceny.
Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach tego dnia dziękujemy!
Nauczyciele matematyki
FINAŁ KONKURSU LOGISTYCZNEGO
W dniu 16 marca 2023r. uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Sebastian Tymiński, Karol Wycech, Diana Zawadzka i Weronika Żochowska wzięli udział w Finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.
Podczas finału uczniowie w ciągu 25 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z pytań z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.
Następnie wysłuchali wykładu nt. „Pełna szafa Pana Just In-Case`a – czyli krótka historia zmian w globalnych łańcuchach dostaw” poprowadzonego przez mgr Dariusza Mierkiewicza.
Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.
Udział logistyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej
I etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim w dniu 3 marca 2023r. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy 4Fg i 4Fp.
Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z pytań teoretycznych i zadań praktycznych z zakresu magazynowania i transportu.
Jednocześnie miło nam poinformować, że do zawodów finałowych VII OOSL zakwalifikował się uczeń klasy 4Fg Maciej Bartosiak.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a Maćkowi życzymy sukcesu podczas Finału VII OOSL, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023r. w Gdańsku.
Organizatorami Olimpiady z ramienia szkoły są Marta Stelmach i Izabela Malinowska.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie